Hamaney: “ABD ve Avrupa’ya güvenmeyin”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Şubat 2019 | 3 Cemaziyelahir 1440 Cuma 16:30

İran lideri Ali Hamaney, yönetiminin kötülük ve şiddetin sembolü olduğunu ve Avrupa’ya güvenilmemesi gerektiğini söyledi.

İran devlet televizyonuna göre, Hamaney, Tahran’da hava kuvvetleri komutanlarını kabulünde yaptığı konuşmada, ABD ve Avrupa ülkelerini aldı.

ABD’nin geçmişten bugüne dünyadaki savaşların ve krizlerin sorumlusu olduğunu ifade eden Hamaney, “ABD, kötülük ve şiddetin sembolü olmuştur. Sonra “Kahrolsun ” dediğimiz için eleştiriyorlar.” dedi.

Hamaney, İran’ın ABD halkı ile bir sorunu olmadığını belirterek, “Kahrolsun Amerika demek kahrolsun ABD yani kahrolsun , John Bolton ve Pompeo demektir.” ifadesini kullandı.

ABD’YE OLDUĞU GİBİ AVRUPA’YA DA GÜVENMEYİN

Avrupa’nın İran’ nükleer anlaşmayı korumak için sunduğu önerilere değinen Hamaney, şunları söyledi:

Avrupalılarla ilişki kurmayalım demiyorum fakat güvenden bahsediyorum. Benim tavsiyem, ABD gibi onlara da güvenmesinler. Yetkililerimize nükleer müzakereler sırasında ABD’nin sözlerine ve imzalarına güvenilmemesi gerektiğini söyledim. Sonuç olarak, ABD ile müzakereye oturan yetkililer şimdi çıkıp ‘ABD güvenilmez’ diyor.

AVRUPA İNSAN HAKLARINI TANIMIYOR

’da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak başlayan eylemlere işaret eden Hamaney, “Paris sokaklarındaki göstericilere saldırıyorlar. Bazılarını kör ediyorlar. Sonra küstah bir şekilde insan haklarından söz ediyorlar. Ne bugün ne geçmişte ne de tarihlerinde insan haklarını tanımadılar. Bunlara güvenilmez saygı da duyulmaz.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın