Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hamamiyat’da Rus ve Rejim hezimeti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2019 | 8 Zilkade 1440 Perşembe 20:01

Muhaliflerin bir araya gelerek oluşturdukları Feth’ul Mubin Operasyon Odası dün saatlerinde ’in kalesi denilebilecek konumda olan Hamamiyat kasabasını ve tepesini gerçekleştirdikleri saldırılar sonucu ele geçirmişti.

Bölgenin tarafından ele geçirilmesini hazmedemeyen Rejim ve destekçileri terörist helikopterden atılan varil bombaları ile yoğun saldırılar gerçekleştirdi.

Rejim kaybettiği toprakları geri almak için bölgeyi yoğun bir şekilde bombalamasının yanı sıra karadan da 7 kez girişiminde bulundu. Geri alma girişimleri her seferinde başarısız olan rejim birçok milisini ve askeri teçhizatını kaybetti.

Yeral kaynaklarının aktardığına göre, Rejim ve destekçisi Rusya ağır yenilgi alarak kaybettikleri Hamamiyat kasabasını ve tepesini geri almak için askeri hazırlıklar yapıyor. 5.Kol ’nun bölgeyi geri almak için saldırı gerçekleştireceği söyleniyor.

Stratejik öneme sahip olan Hamamiyat tepesinin etrafı hendeklerle çevrili olmasından dolayı Muhalifler tepeye ulaşmakda zorluk çekiyordu. Tepeye ulaşmak için bir taktik geliştiren Muhalifler hazırladıkları merdivenleri hendeğe kadar taşıdı. Merdivenlerin yardımı ile hendeği aşan savaşçılar Hamamiyat tepesini ele geçirerek tepede bulunan Rejim milislerini öldürdü.

Kaynak: Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.