Halk DAEŞ’den değil asıl Iraklı Milislerden kaçıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Haziran 2017 | 13 Ramazan 1438 Perşembe 04:49

Göç ve Göçmenler Bakanı Caf, “642 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldı ” Peki bunun sorumlusu kim?

DAEŞ’in yönetiminde ’da yaşayan bu insanlar yıllarca beldelerini terketmediler. Ancak saldırılarının başlaması ve Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin artan ve yağmalama olayları nedeniyle  kaçmaya başladılar. Ve buralarda kamplara sığınmak zorunda kaldılar. Kamplarda kalanların sayısı sayısı 330 bini aştı. Irak geneline yayılanların ve yurt dışına kaçanların sayısı ise son altı ayda bir milyona ulaştığı kaydediliyor.

Irak Göç ve Göçmenler Bakanı Muhammed Caf, dün düzenlediği  Bağdat’taki basın toplantısında, “Musul’da operasyonların başladığı günden bu yana 819 bin kişi, yerinden edilerek göçmen durumuna düştü.” dedi.

Algı operasyonu olarak da DAEŞ’den kaçan diye ekledi. Ancak hakkaniyetle bakmak gerekirse neden bu insanlar operasyonlarınızdan önce göç etmediler. sırasında gelip DAEŞ o bölgeye yerleşmedi. DAEŞ o bölgede 3 yıldır var…

İlgilinizi Çekebilir:  Irak ordusundan DEAŞ’a hava saldırısı: 6 ölü

Adına “kurtarma operasyonu” dedikleri operasyon bir nevi anlaşmaları ve bölgenin demografik yapısını değiştirmeye yönelik. Olan ne DAEŞ’a ne de Iraklı Milislere oluyor. Zulme uğrayan halktan başkası değil.

Gün geçmiyor ki Irak ordusu ve genelindeki Şii Milislerin bir tecavüz ırza geçme yağma talan ve haberi çıkmasın. Son olarak dimağlara kazınan tecavüz olayı halen zihinlerdeki yerini koruyor…

Irak Ordusu Musul’u kadınlara tecavüz ederek özgürleştiriyor [Video]

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın