Halife Hafter Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile görüştü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2018 | 30 Safer 1440 Perşembe 16:35

Halife Hafter, 'ya yaptığı ziyarette Savunma Bakanı ile biraraya geldi.

Rus medyasında yer alan haberlere göre Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 'nın doğusundaki " Ulusal Ordusu" adlı oluşumun Halife Hafter ile Moskova'da bir araya geldi.

Hafter'in, Moskova'da Libya'ya düzenlenecek konferansın öncesinde gerçekleştirdiği Rusya'nın Hafter'e olan desteğinin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Rusya uzun süredir Libya'nın doğusunda ki en büyük güç olan Hafter'e askeri destekte bulunuyor. Farklı odaklardan destek almayı başaran Halife Hafter'i destekleyen ülkeler arasında Fransa, , Birleşik Emirlikleri, Mısır ve gibi ülkeler de bulunuyor. Libyalı lider daha önce de Rusya'ya ziyaretler gerçekleştirmiş ve Rus yetkililerle de birçok kez görüşmüştü.

Rus haber ajansları Şoygu ve Hafter'in Libya krizini tartıştığını ve Ortadoğu ile Kuzey 'daki güvenlik durumunu ele aldığını ifade etti.

Halife Hafter'in Libya konulu seyahatleri bununla bitmeyecek. Hafter'in İtalya'da, 12-13 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Libya konulu uluslararası konferansa da katılması bekleniyor. Rusya'nın da Palermo'da gerçekleşecek konferansa üst düzey temsilcileri gönderileceği ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın