Halid Meşal:Ana Davamız MESCİD-İ AKSA’YI özgürleştirmek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Aralık 2016 | 27 Rebiülevvel 1438 Pazartesi 11:34

İslami hareketi Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Yedi Derneğinin “Uluslarüstü İstanbul Konuşmaları” adı ile Haliç Kongre Merkezinde organize ettiği konulu konferansta konuştu. Salonda bulunan kalabalığa seslenen Meşal, “Davanın özü edilen toprakların özgürleştirilmesi burada yaşayan halkın gelmesi ve ’nın özgürlüğüne kavuşmasıdır” dedi.

“BU DAVANIN ÖZETİ İŞGALCİYİ BURADAN ÇIKARMAK”

girişiminin püskürtülmesine değinen Meşal, “Ey büyük milletin büyük çocukları siz nasıl bir gecede darbeyi durdurduysanız, yendiyseniz bizler de Filistin’de Siyonizm’i inşallah yeneceğiz. Filistin davasının özü nedir? İşin özeti bir işgalci var. Bu işgalci bizim kutsal topraklarımız işgal etti bu düşman ve buradan yaşayan halkı da buradan sürdü. Bu davanın özeti önce bu işgalciyi buradan çıkarmak, vatanı kurtarmak buranın sahiplerine toprakları iade etmektir. Bütün topraklar, o topraklarda yaşayanlar için önemlidir. Bir vatan düşmanlar tarafından işgal edilince o topraklarda yaşayanlar hep beraber ayağa kalkar ve o toprakları savunmaya çalışırlar” diye konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail Savunma Bakanından 'İran'ı vururuz' açıklaması

“ANA DAVAMIZ MESCİD-İ AKSA’YI ÖZGÜRLEŞTİRMEK”

Filistin topraklarının kutsal toprakları olduğunu vurgulayan Halid Meşal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filistin toprakları İsra ve Miraç olaylarının gerçekleştiği topraklardır. Filistin toprakları , Müslümanların ilk kıblesinin olduğu yerdir. Filistin davası demek Mescid-i Aksa demektir. Mescid-i Aksa demek hepimizin peygamberi Hz. Muhammed sav’in kıldığı mescittir. Bundan dolayı Siyonizm’le mücadelemizin ana cevheri budur. Ana davamızda Mescid-i Aksa’yı özgürleştirmektir. Hiçbir hiçbir girişim eğer bize Filistin topraklarını iade etmiyorsa bu bizim projemiz olamaz. Filistin davasının başkenti olan Kudüs’ü bize geri vermeyen hiçbir çözüm bizim projemiz bizim çözümümüz olmaz. Tekrar söylemek gerekirse davanın özü işgal edilen toprakların özgürleştirilmesi burada yaşan halkın gelmesi ve Mescidi Aksanın özgürlüğüne kavuşmasıdır.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın