Halep’ten 6 Yaralı Türkiye’ye Getirildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Aralık 2016 | 16 Rebiülevvel 1438 Perşembe 23:22

Başbakan Yardımcısı Kaynak: “6 yaralı geldi, 10 yaralı gelecek toplamda. ’ten çıkartılan yaralı sayısı 35’in üzerinde. Bunun tamamına yakını ağır yaralı. Onların muhtemelen tamamına yakını gelecek”
Başbakan Yardımcısı Kaynak, Halep’ten ’ye getirilen yaralılara ilişkin, “6 yaralı geldi, 10 yaralı gelecek toplamda. Halep’ten çıkartılan yaralı sayısı 35’in üzerinde. Bunun tamamına yakını ağır yaralı. Onların muhtemelen tamamına yakını gelecek” dedi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, ’da Reyhanlı Devlet Hastanesine getirilen bir yaralıyı ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, bölgeden edilen yaralıların durumunun ağır olduğunu söyledi.

Ziyaret ettiği hastanın kurşun yarası bulunduğunu ifade eden Kaynak, “Hasta sayısı 10 olacak ve bu gece bu hastalar Türkiye’ye gelecek. Hastaların bir kısmı buraya alındı, diğerleri için Antakya Devlet Hastanesi’nde hazırlıklar yapıldı. Bu gelen maalesef karın bölgesinden kurşun yarasıyla gelmiş. Maalesef kurşun yemiş çocuklar var. Maalesef Halep’te insanlık katlediliyor.” diye konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  PKK'dan korkunç erken seçim talimatı!

Kaynak, doktorların, hükümetin ve tüm ilgililerin yaralılara gerekli özeni göstereceğinin dile getirdi.

Yaralılarla birlikte refakatçilerinin de geldiğini ve aile bütünlüğünün bozulmadan misafir edileceklerini aktaran Kaynak, “6 yaralı geldi. 10 yaralı gelecek toplamda. Halep’ten çıkartılan yaralı sayısı 35’in üzerinde, bunun tamamına yakını ağır yaralı. Onların muhtemelen tamamına yakını gelecek.” ifadesini kullandı.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın