Halep’in güneyinde kritik çatışmalar sürüyor, Halep’e geçiş yolu kapandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Eylül 2016 | 3 Zilhicce 1437 Pazar 14:01

’in güneyinde Muhaliflerin Ramuse’yi almasıyla kuşatması kırılmış oldu. kuşatmayı kırma ve güvenli bir ikmal yolu açma girişimleri devam ederken, ve İran ordularının yoğun saldırıları devam ediyor. Topçu okulu çevresinde çok yoğun çatışmalar yaşanıyor. Geçiş yolu çatışmalardan dolayı kapalı.

Geçtiğimiz haftalarda kuşatması kırılan Halep’in, saldırıları sonrası geçiş yolu yeniden kapandı. Esed askerleri bölgeyi ele geçiremese de yoğun bombardımana tutması nedeniyle Halep’e giriş çıkış yapılamıyor.

Halep’in güneyindeki Topçu Okulunda yaşanan çatışmalarda 30 rejim askerini öldürdü. Hava Teknik Okuluna Saldıran Esed askerleri kuşatmaya alındı. Esed çok kayıp verse de askerlerini sahaya sürmeye devam ediyor.

Muhalifler rejimin Halep güneyindeki Topçu Okulu’nun batı kanadında kısmen ilerlediğini, ana saldırının ise püskürtüldüğünü ifade ediyor.

Ramuse Topçu Okulu’nun güneyindeki Sanubat tepsinde kontrolü sağlayan , bugün itibariyle Topçu Okulu ve Hava Kuvvetleri Teknik Okulu çevresinde kontrolü sağlamak için saldırıya geçti.

Muhalifler Halep’in güneyinde 20 kilometre uzunluğunda açılan cephede 1 aydan fazla bir süredir şiddetli saldırılarına devam ederken henüz doğu Halep semtlerine uzanan güvenli bir ikmal yolu açılabilmiş değil.

Fetih Medya – Özel Haber

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın