‘Halep’in Gazabı’ Başladı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2016 | 6 Rebiülevvel 1438 Pazartesi

Suriyeli Muhalifler, Halep, İdlib ve Hama kırsallarındaki Esed Rejimi pozisyonlarını hedef aldığı ‘Halep’in Gazabı’ operasyonlarını başlattı.

Nureddin Zengi Hareketi, Nubl ve Zehra kasabalarındaki Esed kuvvetlerini Grad füzeleriyle vurduğunu duyurdu. İki kasaba da Lübnan Hizbullahının kontrolünde.

Ahrar Şam Medya Ofisi de konuya ilişkin açıklamasında İdlib kırsallarındaki Kefreya ve Elfua’daki Rejim hedeflerini onlarca roket ve havan mermisiyle vurduğunu belirtti.

Ceyş El İzze ise Hama kırsallarındaki Esed hedeflerini vuruyor.

Halep’i 20 gündür bombalayan Rusya ve Rejim Hava Kuvvetleri kenti teslim almaya hazırlanırken Muhaliflerin bu sabah başlattıkları karşı atak Halep’teki bazı mahallelerin geri alınmasını sağladı.

Rus hava saldırılarının devam etmesi halinde Halep, İdlib ve Hama’daki karşı atak saldırılarının artarak yayılacağı tahmin ediliyor.

Bazıları Fetih Ordusu bünyesinde de bulunan Suriyeli Muhaliflerin Rejimle işbirliği yaptığı yönündeki iddialar gelmeye devam ederken özellikle Şamın Fethi Cephesi ve Ahrar Şam gibi grupların direnişi sürdürmeye çalıştığı kaydedildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Rusya'dan Suriye'de yeni 'çatışmasızlık bölgesi'!

 

Kaynak :Asya’nın Sesi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?