Hakkari’de patlama! TSK’dan açıklama geldi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2017 | 23 Şevval 1438 Pazartesi 12:59

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Yüksekova’ya yaklaşık 20, İran sınırındaki Esendere Beldesi’ne ise yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Ovaiçi köyü yakınlarında meydana geldi. İçerisinde askerlerin bulunduğu aracın geçişi sırasında ’lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı inflak etti. Meydana gelen patlamada, 4’ü ağır 17 yaralandı. Yaralı askerler bir bölümü bölgeye sevk edilen ambulanslarla Yüksekova’ya, bir bölümü de helikopterle ’ye sevk edildi.

Patlamanın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli başlatılırken, Yüksekova-Esendere karayolu ise trafiğe kapatıldı.

’dan

Türk silahlı Kuvvetleri’nden yapılan bilgilendirmede, “Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından Hakkâri İli Yüksekova İlçesi, Esendere Beldesi yakınlarında 17 Temmuz 2017 tarihinde intikal halinde bulunan askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcının infilakı neticesinde 4’ü ağır olmak üzere 17 kahraman arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralı arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek gerekli müdahalelere başlanmıştır. Bu hain saldırıda yaralanan kahraman arkadaşımıza acil şifalar dileriz” denildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Türkiye'de bir ilk! Öldürülen PKK'lıdan çıktı

Bölgeye heli̇kopter gönderi̇ldi̇

Esendere yolundaki patlamanın ardından Yüksekova’dan bölgeye helikopterlerin gittiği görülürken, Yüksekova-Esendere yolu da trafiğe kapandı.

Bölgede hava destekli operasyon başlatıldığı belirtildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın