Guta’dan Müslümanlara çağrı [Video – Türkçe]

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Şubat 2018 | 5 Cemaziyelahir 1439 Çarşamba 08:15

Suriye’nin Doğu bölgesi, Esed ve Rus milisleri tarafından hedef alınmaya devam ediyor.

Bölge gündemini ’nin harekatının meşgul ettiği şu günlerde, bütün kamuoyunun gözü önünde, Rus uçakları Doğu Guta’da katliama devam ediyor.

Bölgedeki aktivistlerin yayınladığı görüntüler, yaşanan insanlık dramını gözler önüne seriyor. Elimize ulaşan bir görüntüde ise, kadın ve çocuklardan oluşan sivillerin, bombardıman korunmak için bir sığınakta beklediği gözleniyor.

Yaşanan insanlık dramına bir çözüm bulunması çağrısında bulunan, kadın çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını ifade ediyor.

“es-Selâmu Aleykum.
Her kim beni duyuyorsa, biz sizlere çağrıda bulunuyoruz: Biz Ğûta ahâlisi/halkıyız. Doğu Ğûta Dûma bölgesi.
Ben kendi evimde -’a hamdolsun kimseye muhtaç olmadan- oturuyordum. Uçaklar saldırı düzenlediler ve evim bombalandı. ’a hamdolsun sağ sâlim çıktık, bizi kurtardı. Ben, kızım ve eşim… Kayınbabamın evine göçtük. Kayınbabamın evine göçtükten 3 gün sonra onların evi de bombalandı. Hem biz hem kayınbabamın âilesi çıktık, bir bölgeden ötekine taşınmak zorunda kaldık. Görümcemin evine geldik 5-6 âile üst üste oturup, onların yanında yattık. Aynı şey ordada başımıza geldi. Sabah uyandık bulunduğumuz evi fil füzesiyle vurdular. Tekrar dönüp göçtük yer altında sığınaklarda kalıyoruz. Ne ışık, ne su, ne de… Ben size neyi söyleyeyim ki: Altımızda hasır bile yok! Battaniye yok, örtü yok! Hiçbir şey yok! Yemek yok! 3 gündür kardeşin size söylediği gibi sizi inandırsın hiçbir şey yemeden duruyoruz.
Biz sizlere çağrıda bulunuyoruz. Biz önce Allah’tan sonra sizlerden talep ediyoruz. İnşâAllah Ya Rabbi bizleri görüp gözeteni kim varsa Allah onları koruyup gözetsin. Allah sizleri her hayırla mükafatlandırsın. Durumumuz anlatılır gibi değil! Çocuklarımız ilaçsız, yemeksiz, sütsüz/mamasız… Neyi anlatayım ben size! Yiyecek hiçbir şeyimiz kalmadı. Birbirimizin etlerini mi yiyelim!? Bizler müslümanız, birbirlerimizi görüp gözetmeliyiz! Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah. Bizim Allah’tan sonra siz kardeşlerimizden başka kimsemiz yok! Bizlere yardım etmelisiniz ey hayır ehli, ey hamiyet ehli! Bizler müslümanız, birbirimizle ilgilenip birbirimize destek olmalıyız. Ancak Allah’tan sonra da sizlerden yardım etmenizi talep ediyoruz. Ne olur bizlere yardım edin. Burada ne ışık, ne sus ne yiyecek var. Hiçbir şey yok! Sizlerden başka bizim kimimiz var ki, siz bizim Allah için kardeşlerimizsiniz. Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah. Allah sizleri benim ve tüm kardeşlerim adına hayırla mükâfatlandırsın.”

Kaynak: Fetih

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın