Günlük kiralık evde DAEŞ’li yakalandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Aralık 2018 | 1 Rebiülahir 1440 Cumartesi 08:36

İstanbul’da fuhuş ve uyuşturucuyla çerçevesinde günlük kiralık evlere düzenlenen operasyonda, DAEŞ’li Naim T’nin de arasında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı.

 

İstanbul’da fuhuş ve uyuşturucuyla mücadele kapsamında günlük kiralık evlere düzenlenen operasyonda, DAEŞ’li Naim T’nin de arasında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı.

İstihbarat, Asayiş ve Suçlarla Mücadele Şube müdürlüklerinin koordinasyonunda 500 polisin katılımıyla Esenyurt, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de madde satışı ve fuhuş yaptırıldığı belirlenen günübirlik evlere eş zamanlı düzenlendi.

Yılbaşı tedbirleri kapsamında düzenlenen asayiş operasyonunda, çeşitli suçlardan aranması bulunan 8 kişi gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda, 3 sahte , 2 ruhsatsız tabanca, 100 gram ve 55 uyuşturucu hap ele geçirildi.

SORUMLU DÜZEYDE

Beylikdüzü’nde yapılan evlerden birinde, sahte Suriye kimliğiyle yakalanan Naim T’nin, DAEŞ’in hücresi içerisinde sorumlu düzeyde olduğu, uzun süre Suriye’deki çatışma bölgelerinde savaştığı ve örgüt talimatları kapsamında yollarla İstanbul’a geldiği belirlendi.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2015 yılında hakkında yakalama kararı çıkartılan Naim T’nin Bingöl’e gönderildiği, diğer 7 zanlının ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın