Güney Afrika, İsrail’in Gazze’ye saldırısını kınadı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Kasım 2018 | 11 Rebiülevvel 1440 Pazartesi 00:20

Gazze’ye uygulanan ambargonun kaldırılmasını isteyen Güney , İsrail’in Gazze’ye saldırısını kınadı.

Güney Afrika’nın nezdindeki Eşref Süleyman bugün Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye’yi etti.

Eşref Süleyman ziyareti esnasında yaptığı açıklamada işgal yönetiminin Gazze’ye yönelik saldırısını kınadıklarını dile getirirken, on iki yıldan beri devam etmekte olan Gazze ablukasının da son bulması gerektiğini vurguladı.

Eşref Süleyman yaptığı açıklamada ülkesinin Filistinlilerin haklarına destek verdiğini dile getirerek Gazze’ye yönelik son saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Süleyman, Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılması için uluslararası çapta yürütülen faaliyetlerden de övgüyle söz ederek ülkesinin bu faaliyetlere destek verdiğini, Filistin halkının karşı karşıya olduğu sıkıntıların ve ablukanın bir an önce son bulmasını, Filistin içinde bir bütünlük sağlanmasını istediğini ifade etti.

İsmail Heniyye ve Eşref Süleyman görüşmelerinde Filistin davasıyla ilgili olarak son dönemde meydana gelen gelişmelerin genel bir değerlendirmesini yaptı.

Heniyye, Güney Afrika’dan ABD’nin işgal rejiminden yana tutumunu değiştirmesi ve Hamas’ın liderlerinden ’yi terör listesine alma kararından vazgeçmesi için baskı yapması talebinde bulundu.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın