Görünce hemen harekete geçtiler!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2018 | 28 Recep 1439 Cumartesi 17:44

İzmir’in Dikili ve ’ın Didim ilçesinden dışı yollarla Yunan adalarına gitmek isteyen, aralarında ve çocukların da bulunduğu toplam 234 yakalandı. Sahil güvenlik botuna alınan çocuklara çikolota ve meyve suyu ikram edildi.

Sahil Güvenlik mobil radarı, geçen salı günü saat 07.00 sıralarında, Dikili’nin Bademli açıklarında botla bir kaçağın yasa dışı yollarla Midilli Adası’na gitmek için yola çıktığını belirledi.

Bölgeye eden Sahil Güvenlik ekipleri, lastik botu durdurup, üzerindeki 52’si Suriye, 16’sı , 1’i ve 1’i Fildişi Sahili uyruklu toplam 70 kaçağı yakaladı. 13’ü kadın, 39’u çocuk 70 kaçak, Dikili Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi.

Sahil güvenlik helikopteri ise dün saat 06.30 sıralarında, yine Dikili’deki Garip Adaları güneyinde, 2 lastik botla bir grup kaçağın yasa dışı yolculuğa çıktığını tespit etti.

126 kaçak yakalandı

Görevlendirilen sahil güvenlik botu, bölgeye gitti. Lastik botlar durdurulurken, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu Suriye uyruklu 126 kaçak yakalandı. Sahil güvenlik botuna alınan çocuklara, görevliler tarafından çikolota ve meyve suyu ikram edildi. Kıyıya getirilen kaçaklara, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) de insani yaptı. Yakalananlar işlemlerinin ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Fetih Medya

Di̇di̇m’de 38 kaçak yakalandı

Öte yandan Aydın’ın Didim ilçesinin Tuz Burnu açıklarında, dün saat 07.00’de, bir grup kaçak tespit edildi. Bölgeye giden sahil güvenlik botu, Tuz Burnu’nun 5 deniz mili batısında durdurduğu bottaki Suriye uyruklu 38 kişiyi yakaladı. Yakalanan kaçaklar da kıyıya getirilip işlemleri sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın