Google’ın yeni uygulaması “Allo” tüm konuşmalarınızı kaydediyor!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Eylül 2016 | 20 Zilhicce 1437 Çarşamba

Edward Snowden, Google’ın yeni sohbet programı hakkında uyarılarda bulunarak, programın asla kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Edward Snowden, Google’ın yeni sohbet programı Google Allo ile ilgili uyarılarda bulundu.

Söz konusu yazılımın bütün görüşmeleri izlediğini, merkeze gönderdiğini, kaydettiğini ve kaydedilen görüşmelerle “kendisini geliştirdiğini” söyleyen Snowden, Google’ın böylece bütün görüşmeleri okuyabildiğini belirtti.

Allo’ya dair yapılan ilk açıklamalarda, programın görüşmeleri geçici süreyle kaydedeceğinin söylendiği, ancak sonrasında bu konuda geri adım atıldığı ve görüşmelerin süresiz kaydedilmeye başlandığı bildiriliyor.

Google Allo’nun kişilerin konuşmalarını takip ederek, kullanıcıların nasıl konuştuğunu, söylenenlere nasıl cevap verdiğini analiz ettiği, insanların arkadaşlarına verecekleri cevapları tahmin etmeye başladığı aktarılıyor.

Google’ın kişisel görüşmeleri takip ederek bunlara göre kişilere reklam gösterebileceği söylenirken, Allo’nun bütün konuşmaları kaydedeceği için devletin talep etmesi durumunda emniyet güçlerine bu görüşmeleri teslim edebileceği vurgulanıyor.

iMessage veya Whatsapp gibi uygulamalardaysa, konuşmalar şirket tarafından kaydedilmediği için benzer bir durum yaşanmıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Microsoft efsanevi program Paint'i kaldırıyor

“Allo’yu kullanmayın” diyen Snowden, yazılımın “tehlikeli” olduğunu duyuruyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Anahtar Kelime: Çin, DAEŞ, Google, reklam

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?