Google ve Facebook da Trump’a bağış yapmış!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2017 | 12 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 11:37

Amerikalı teknoloji devlerinin, Başkanı Donald için düzenlenen devir-teslim etkinliklerine bağış yaptığı ortaya çıktı.

 

 

Politico’nun haberine göre, Trump’ın göçmenlik politikalarına şiddetle karşı çıkan teknoloji şirketleri, 20 Ocak’ta yapılan devir-teslim törenine hem hem teknik destek verdi.

 

 

Federal Etik Bürosu’na beyan edilen belgelere dayandırılan haberde, Microsoft’un Trump’ın başkanlığı devralması kapsamında düzenlenen etkinliklere 250 bin dolarlık bağış yaptığı ve bedeli aynı miktara yakın hizmeti ücretsiz sunduğu belirtildi.

 

 

ve Amazon’un bağışta bulunan diğer şirketler arasında yer aldığı iddia edilen haberde, bağış miktarları belli olmayan iki şirketin etkinlikler için ücretsiz teknik hizmet sağladığı da kaydedildi.

 

 

Habere göre, devi Facebook ise Trump’ın devir-teslim etkinliklerine ücretsiz Instagram fotoğraf kabinleriyle destek verdi. bağışı yapmayan şirket aynı hizmeti hem Demokrat hem Cumhuriyetçi partilerin ulusal kongreleri için ücretsiz olarak sağlamıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Trump'tan baskı: Bedelini iki katına çıkarın!

 

 

ve Uber ise Politico’ya yaptıkları açıklamalarda, Trump’ın başkanlık töreni için herhangi bir bağışta bulunmadıklarını kaydetti.

 

 

Bununla birlikte, bağış belgelerinin gelecek günlerde kamuoyuna açıklanmasıyla Trump’ın devir-teslim törenlerine destek veren diğer şirketler gün ışığına çıkabilir.

 

 

Adı geçen şirketlerin aralarında bulunduğu 100’e yakın firma, hafta başında Trump’ın 7 Müslüman ülkeye yönelik vize yasağının, ABD Anayasası’nı ihlal ettiğini savunan ortak bir bildiri yayınlamıştı. Bildiri, Trump’ın kararının Federal bir mahkeme tarafından askıya alınmasını takiben açılan temyiz davası kapsamında San Francisco’daki 9’uncu Bölge Temyiz Mahkemesine sunulmuştu.

 

Fetih Medya- Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın