Genel Kurmay: “Gözümüz aydın El Bab Operasyonu bitti”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 00:00

operasyonu ile ilgili gelişmeleri anlatan Genelkurmay Başkanı Akar, ‘Gözümüz , El-Bab operasyonu bitti’ dedi.

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ın, , ve ’ı kapsayan Körfez ülkeleri ziyaretine katılan Genelkurmay Başkanı ’ın Fırat Kalkanı harekâtına ilişkin olarak verdiği dikkat çekici bilgiyi paylaştı.

 

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın, dün Katar’ın başkenti ’da gazete temsilcileriyle kısa bir sohbet yaptığını ifade eden Okan Müderrisoğlu, haberinde şunları yazdı:

“Sohbette ’nin kuzeyinde devam eden birlikleri ile ÖSO’nun birlikte yürüttüğü El Bab operasyonu ile ilgili gelişmeleri anlatan Genelkurmay Başkanı Akar, ‘Gözümüz aydın, El-Bab operasyonu bitti’ dedi. Akar, iki büyük bombalı tuzağın imha edildiğini, şu anda bölgede temizlik yapıldığını da sözlerine ekledi.”

İlgilinizi Çekebilir:  Sakarya'da DEAŞ operasyonu

 

24 Ağustos 2016’da başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 176’ncı gününe ilişkin açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı ise bölgeye yönelik sabah saatlerinde yapılan harekatta 194 hedefe atış yapıldığını duyurdu. Açıklamada, “Hava kuvvetlerine ait uçaklar tarafından da 30 hedefin vurulduğu, 17 mensubunun etkisiz hale getirildiği” bilgisi verildi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın