Gazze’ye uygulanan yaptırımları konuşan gazeteci işinden kovuldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Haziran 2018 | 12 Şevval 1439 Salı 13:15

’tan yayın yapan “Raye FM” radyosunda çalışan gazeteci Muhammed Nassar, Şeridi’ne uygulanan yaptırımları ve gösterilerini konu alan bir program yaptıktan sonra iki hafta önce işten kovulduğunu söyledi.

Nassar, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları ve Bilal Es-Sayfi’nin hainlikle suçlanarak sosyal medyada linç edilmesi konusunu ele almasının Yönetim Kurulu kararıyla işten atılmasında sebep olduğunu ifade etti.

gazeteci, bağımsız medyanın görevinin caddelerdeki kasisleri değil insanların dertlerini dile getirmek olduğunu belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  FETÖ tutuklularına AİHM'den bir ret daha

Raye FM radyosunda yaşadıklarını bağımsız olduğu iddia edilen medyanın durumunu gözler önüne sermek için önümüzdeki günlerde anlatmaya devam edeceğini bildiren Nassar, “Ülke nereye gidiyor?” diye sordu.

’ne bağlı birimleri, 13 Haziran’da Ramallah kent merkezinde Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto için düzenlenen gösteriye sert bir şekilde etti.

Göstericileri şiddet kullanarak dağıtan Filistin güvenlik birimlerinin ayrıca 56 kişiyi gözaltına alması büyük tepkilere yol açtı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın