Gazze’nin Kuzeyinde El-Hamdallah’ın konvoyu geçtikten sonra patlama yaşandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 19:27

Başbakanı girişimine maruz kaldığını öne sürdü ’nin Kuzeyinde ’ın konvoyu geçtikten sonra yaşandı.

Gazze’deki Filistin İçişleri ve Ulusal Bakanlığı sözcüsü Iyad El-Bezm, Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah’ın konvoyunun Beyt Hanun bölgesinden geçtiği sırada patlama meydana geldiğini ve ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı.

El-Bezm, konvoyun yoluna devam ettiğini ve güvenlik güçlerinin patlamayla ilgili başlattığını bildirirken, Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan bir kaynak, patlamanın konvoy Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Salahaddin Caddesi’nden geçtikten sonra meydana geldiğini ifade etti.

El-Hamdallah, katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, suikast girişimine maruz kaldığını öne sürerek, “Bu suikast girişimi Filistin uzlaşı sürecine olan bağlılığımızı artıracak ve Gazze’ye gelmeye devam edeceğiz” dedi.

Gazze ziyaretinde El-Hamdallah’a eşlik eden Filistin İstihbarat Başkanı Macid Ferec ise olayın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Filistin Başbakanı’nın konvoyunu hedef alan saldırının kim tarafından yapıldığına ilişkin herhangi bir tarafı suçlamanın erken olduğunu belirtti.

Ferec, söz konusu saldırının Filistin ulusal birliğini hedef aldığını vurgulayarak, “Sanırım bir tarafı suçlamak için erken. Ancak her kim burada hakimse toprakların güvenliğinden o sorumludur” diyerek ’ı suçladı.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın