Gazze’nin dostları İstanbul’da toplanıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 17:02

Uluslararası ’nin Yeniden İmarı Komisyonu, aralarında ’nin de olduğu birçok İslam ülkesinin gönderdiği yardımlarla Gazze’yi yeniden inşa ediyor.

Bugüne kadar Gazze’de , cami, su havuzu, altyapı hizmetleriyle hastanelerin inşasını kapsayan 37 milyon dolarlık yapıldı. Tamamlanan projelerin tanıtımı ve projelere hazırlık için 45 İslam ülkesinden önemli isimler Türkiye’de toplanıyor. 45 üye ülkeden yönetimde yer alan eski Başbakanlar, bakanlar, işadamları ve diplomatların katılacağı programa Türkiye Uluslararası İmar Derneği ev sahipliği yapacak.

Fetih Medya

Sağlık, altyapı, konut, , vakıflar, ve sanayi alanlarında projeler uygulayan Uluslararası Gazze’nin Yeniden İmarı Komisyonu, Türkiye’nin ve İslam ülkelerinin desteğiyle Gazze’de birçok imar projesini hayata geçirdi. Türkiye’deki Uluslararası İmar Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada son olarak Gazze’nin su ihtiyacını karşılayacak 200 dönüm üzerinde bir tesisin yapıldığı ifade edildi.

Fetih Medya

Açıklamada tesis hakkında şu bilgiler verildi; “200 dönüm arazi üzerine Han Yunus bölgesinde İslam Bankası ve Uluslararası Gazze’nin Yeniden İmarı Komisyonu tarafından yapıldı. Yarım milyon metreküp kapasiteli, yıllık 12 bin metreküp toplayan Emel Gölü, su artırma sistemiyle Gazze halkının su ihtiyacını karşılıyor. 3.5 milyon dolara mal olan gölün etrafında için mesire yerleri, oyun parkları, çocuklar için eğlence merkezleri yapıldı ve şehrin nefes alması için peyzaj çalışması yapıldı. Göl hem içme suyu ihtiyacını hem de savaş yorgunu Gazze için bir çıkış yolu oluyor.”

Fetih Medya

Türkiye Uluslararası İmar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre birçok eski , bakanlar, işadamları ve diplomatların katılacağı program 24 Mart tarihinde İstanbul Wis Otel’de yapılacak.

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın