Gazzeli İşçiler “Abluka”yı Protesto Etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Aralık 2016 | 28 Rebiülevvel 1438 Salı 18:18

Gazzeli işçiler, işgalci İsrail ablukasının kaldırılması için uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.
Şeridi’nde işçiler on yıldır devam eden İsrail ablukasının kaldırılması talebiyle düzenledi.

Tarım Çalışma Komiteleri Birliğince düzenlenen eylem kapsamındaki yürüyüş, Gazze’deki Meçhul Anıtı önünden başlayarak, Özel Koordinatörlük Ofisi (UNSCO) önünde son buldu.

Eyleme katılan onlarca işçi, yıllardır süren İsrail ablukasının sonlandırılması için uluslararası toplumun harekete geçmesini talep etti. İşçiler, eylemde abluka ve İsrail karşıtı ifadelerin yer aldığı döviz ve pankartlar taşıdı.

Birlik yetkilisi Muhammed el-Bekri yaptığı açıklamada, “Uluslararası topluma, Gazze’ye yönelik acımasız ablukanın kaldırılması yönündeki mesajımızı iletmek için buradayız.” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Kalkiliya'nın doğusunda i̇şgal askerleriyle Filistinli gençler çatıştı.

Filistinli balıkçı ve çiftçilerin İsrail yönetiminin her türlü hak ihlallerine maruz kaldığını belirten Bekri, “2016 Gazze’de balıkçılık ve tarım sektörü için en kötü yıl oldu.” dedi.

’de Ocak 2006’da yapılan ve ’ın kazandığı seçimlerin ardından İsrail, Gazze Şeridi’ne karadan, denizden ve havadan abluka uygulamaya başlamıştı. Abluka Haziran 2007’den itibaren daha da şiddetlenmişti.

verilerine göre, Gazze’de halkın çoğu yardıma muhtaç şekilde yaşıyor ve bölgedeki işsizlik oranının ise yüzde 43’ü bulduğu belirtiliyor.

 

Fetih Medya- Haber Merkezi

Gereksizse Sil