Gazze’de Ramazan: Kuşatma, ambargo, acı ve keder

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2018 | 10 Ramazan 1439 Cuma 18:23

Bir kez daha Ramazan ayını buruk geçiren Gazze’de Ramazan: , , acı ve

Başka ülkeler, bölgeler, şehirler ve gibi Gazze de Ramazan’a girdi. Ama Gazze’nin Ramazan’ı biraz farklı… Çünkü 12 yıldır rejimi, bölgedeki komşu ülkeler, uzaktaki düşman ülkeler ve yanı başındaki ’nin ambargosu ve yaptırımları gölgesinde Ramazan’a girdi.

Halkın yüzünde yakın ve uzaktaki düşmanlarla, dost gibi görünen ama temelde düşmanın safında yer alan sözde dost ve ırkdaşlarının yaptıkları zulmün yansımaları var. Herkesin ayrı bir acı ve zulüm hikâyesi var. Maaşlar kesilmiş, ilaçlar tükenmiş, elektriklerin şartelleri indirilmiş, krizler bezdirmiş ve boğucu ambargo ağırlaşmış.

Ama bütün bunlara rağmen sabırlı Gazze dimdik ayakta, yalçın dağlar gibi bütün zorluklara ve acılara direniyor. Camileri dolduruyor, ibadete devam ediyor, kuşatmanın son bulması, esirlerin ve Aksa’nın kurtulması, vatanın işgalcinin kirli çizmelerinin altından özgürleşmesi için Rabbine dua ediyor…

Gazze’nin camileri bolluk içinde yaşayan, özgür bir ortamda bulunan ve çok iyi imkanlara sahip olan birçok ülkenin camilerinden daha diri, daha canlı ve daha bilinçlidir.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın