Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Gazze Şeridi’ne yakın Yahudi yerleşkelerinde 7 yerde yangın çıktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Haziran 2019 | 9 Şevval 1440 Çarşamba 11:45

Filistinli gençlerin gönderdiği çıkarıcı balonlar sebebiyle Gazze Şeridi’ne yakın yerleşkelerinde 7 yerde yangın çıktı.

İşgal rejimi kaynakları, Filistinli gençlerin Gazze Şeridi’nden gönderdiği yangın çıkarıcı balonlar sebebiyle sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde dün (11 Haziran Salı) yedi yerde yangın çıktığını bildirdi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Eşkol Yahudi Yerleşkeleri Kompleksi’nde 6 yangın çıktığını, yedinci yangının da Sdot Negev Yahudi Yerleşkesi’nde çıktığını yazdı.

Gazze Şeridi’nden sınırın diğer tarafına yangın çıkarıcı balon gönderme eylemleri anlaşması sebebiyle bir süre durduktan sonra yeniden başladı.

İşgal rejiminin anlaşmayı uygulamada ayak sürümesi üzerine Filistinli gençlerin yangın çıkarıcı balon uçurma eylemlerini yeniden başlattıkları ifade edildi.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart 2018’den bu yana altındaki topraklarda yüzlerce yangına açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar dönüm arazinin yanmasına ve işgalcilerin milyonlarca şikel zarara uğramasına sebep oldu.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.