Fua-Keferya’da şiddetli çatışmalar [video]

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018 | 29 Ramazan 1439 Çarşamba 13:39

Dün gece saatlerinde yoğunlaşan saldırılar ve ’da Şii Milislere zor anlar yaşattı.

Esed Rejimi ve uçaklarının Zerdene saldırısından sonra başlatılan Fua operasyonu, tüm hızıyla devam ediyor. Zerdene’deki katliamının ardından misilleme olarak -i Tahrir-u Şam (HTŞ), Buhari Ketibesi ve Doğu Türkistanlı Muhaliflerden oluşan grup Fua’ya feda eylemleri ile başlatmışlardı.

Muhalif kaynaklardan edinilen bilgiye göre, yürütülen operasyonun Zerdene misillemesinin olamasının yanı sıra Esed’in El Hadır bölgesinden yaptığı ve Fua’ya ulaşma koridoru oluşturmak için başlattığı saldırılara karşılık olduğu söylendi.  Muhalif kaynaktan aktarılan bilgiye göre Esed  muhaliflerin ortasında sıkışmış bulunan Fua’ya El Hadr bölgesinden 27 km’lik bir  koridor oluşturmaya çalışıyor. Bundan dolayı arada bulunan bölgenin zayıflatılması için Rus uçakları tarafından düzenli olarak bombalanıyor.

 

Muhaliflerin Esed’in elinde bulunan Baruma mezrasının büyük kısmını ele geçirdikleri ve hava destekli Rejim’in kara saldırısını püskürttükleri öğrenildi. Binniş’e yığılma yapan Muhalif grupların Ramazan ayı nedeniyle morallerinin yüksek olduğu diğer grupların yardımı olmaksızın yürütmeye çalıştıkları kaydediliyor.

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın