Fransa’daki tarihi ada terör şüphesiyle boşaltıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Nisan 2018 | 6 Şaban 1439 Pazar 16:06

’nın sembollerinden, yılda 3 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Mont-Saint-Michel adasının, saldırısı şüphesiyle tamamen boşaltıldığı açıklandı.

Ülkenin kuzeyinde bulunan turistik Mont-Saint-Michel adasında jandarmanın, destekli operasyonu gerçekleştirdiği kaydedildi.

Bölgenin bağlı olduğu Manche Bölgesi Valisi Jean-Marc Sabathe, gazetecilere yaptığı açıklamada, saatlerinde adaya turist götüren bir tekneye binen şüpheli bir kişinin tesbit edildiğini ve görevlilerini tehdit eden bu kişiyi bulmak için operasyon başlatıldığını kaydetti.

Mont Saint-Michel Belediye Başkanı Yves Galton, tekneye binen kişinin “Polisleri öldüreceğim” şeklinde bağırdığını kaydederek, şüphesi üzerine tüm adada yapılması amacıyla tahliye kararı alındığını belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  Türkiye ve Katar arasında Swap anlaşması imzalandı

Yerel basında yer alan bilgilere göre, ada bağlantılı tekne seferleri iptal edilirken, ada içinde bulunan turistler ve halkın tahliye edildiği ve tüm binaların taramadan geçirildiği kaydedildi.

Fransa’da Eyfel Kulesi’nden sonra en çok ziyaretçi çeken Mont-Saint-Michel’de 50 kişi ikamet ediyor.

Mont-Saint-Michel, bir manastıra ev sahipliği yapması nedeniyle önemli dini bir merkez olmasının dışında 1979’da UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine dahil edilmişti. AA


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın