Fransa’daki tarihi ada terör şüphesiyle boşaltıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Nisan 2018 | 6 Şaban 1439 Pazar 16:06

’nın sembollerinden, yılda 3 milyondan fazla kişinin ettiği Mont-Saint-Michel adasının, saldırısı şüphesiyle tamamen boşaltıldığı açıklandı.

Ülkenin kuzeyinde bulunan turistik Mont-Saint-Michel adasında jandarmanın, helikopter destekli operasyonu gerçekleştirdiği kaydedildi.

Bölgenin bağlı olduğu Manche Bölgesi Valisi Jean-Marc Sabathe, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde adaya turist götüren bir tekneye binen şüpheli bir kişinin tesbit edildiğini ve güvenlik görevlilerini eden bu kişiyi bulmak için operasyon başlatıldığını kaydetti.

Mont Saint-Michel Belediye Başkanı Yves Galton, tekneye binen kişinin “Polisleri öldüreceğim” şeklinde bağırdığını kaydederek, şüphesi üzerine tüm adada arama yapılması amacıyla tahliye kararı alındığını belirtti.

Yerel basında yer alan bilgilere göre, ada bağlantılı tekne seferleri iptal edilirken, ada içinde bulunan turistler ve halkın tahliye edildiği ve tüm binaların taramadan geçirildiği kaydedildi.

Fransa’da Eyfel Kulesi’nden sonra en çok ziyaretçi çeken Mont-Saint-Michel’de 50 kişi ikamet ediyor.

Mont-Saint-Michel, bir manastıra sahipliği yapması nedeniyle önemli dini bir merkez olmasının dışında 1979’da tarafından Dünya Miras Listesine dahil edilmişti. AA


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın