Fransa: Esed’in Uçakları İndirilsin

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Eylül 2016 | 23 Zilhicce 1437 Cumartesi 10:46
Dışişleri Bakanı Ayrault “’in savaş uçakları ve helikopterleri indirilmeli” dedi.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, ’de rejimin savaş uçak ve helikopterlerinin uçuşuna izin verilmemesi çağrısında bulundu.

Ayrault, ’de düzenlediği basın toplantısında, Suriye’de yaşanan savaş ve çözüm bulma çalışmalarına değindi.

Suriye rejimi ve tarafından ve diğer bölgelerdeki hava saldırılarını, yardım görevlileri ile sivillerin öldürülmesini eleştiren Ayrault, “Suriye’de rejimin savaş uçak ve helikopterleri yere indirilmeli.” dedi.

Bugün Halep’e düzenlenen hava saldırılarını da eleştiren Ayrault, “Bu rejimin ülkeyi bölme kartını oynadığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Ayrault, Halep’teki katliamların önlenmesi gerektiğini de vurgulayarak, “Halep’in 21. yüzyılın Guernica’sı olmasına izin veremeyiz. Tarihin kendini tekrar etmesini seyredemeyiz.” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  ABD'de skandal! PKK resmen başvurdu

İspanya iç savaşı sırasında Bask bölgesinde yer alan Guernica kentine düzenlenen hava saldırılarında siviller öldürülmüş şehrin alt yapısı ve binaları büyük zarar görmüştü.

Ayrault, ’taki Suriye toplantılarından somut bir neticenin çıkmaması konusundaki soru üzerine de, bundan hayal kırıklığı duyduğunu ancak tümden umutsuz olmadığını söyledi.

Diplomatik çabaları sürdüreceklerini ifade eden Ayrault, yarın Dışişleri Bakanı John Kerry ile konuyu ele alacaklarını belirtti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın