Fransa – Embesil İşgalciler

Yazar: Murat Gündoğan - Yazının Tarihi: 5 Nisan 2018 | 19 Recep 1439 Perşembe 01:39

Batılı işgalcilerin en bilinen ortak özellikleri, geçmişten ders çıkarmamalarıdır. 11. yüzyılda ilk haçlı seferlerinde aldıkları yenilgiden dahi bir ders çıkarmaktan acizdirler. Bizler burada tarihi tekrar anlatma ihtiyacı hissetmiyoruz. Nitekim aradaki imkan farklılıklarına, sayı ve silah teknolojilerindeki üstün farklılıklara rağmen, Müslümanlar bu haçlıları tekrar yenmeye muktedirler. Zira sahip oldukları iman, onların daima avantajlı taraf olmalarına sebebiyet vermektedir.

 

2013 yılının sonlarına doğru, Fransa devleti son derece ahmakça bir karar alarak, Allah’ın şeriatı ile yönetilmekte olan ülkesine saldırma kararı aldı. Bunu yaparkenki amacını da, müzik ve zinanın yasaklanması ile çiğnenmiş kabul ettiği insan haklarını yeniden ihya etmek olduğunu duyurdu. Ne de ahmakça bir hareket!

 

Bu hareket, Fransa’nın, bu zamana kadar yaşadığı yenilgileri, özellikle Cezayir sahasında tattığı yenilgileri hatırlamasına sebep olmuştur. Bunun yanında İtalya’nın Libya sahasındaki cihada karşı aldığı yenilgi de tekrar hafızalarında canlandı. Libya halkının, çöl aslanı Ömer Muhtar (rhm) liderliğinde gerçekleştirdiği gerilla mücadelesi de Fransızların zihninde yeniden canlanmalıdır.

 

Fransa bu düşüncelerden bir an önce vazgeçmelidir. En yakın dönemde Afganistan’daki mücahidlerinin ellerinden tattıkları yenilgiden ders çıkarmalıdırlar. Siz hala Afganistan ve savaşlarının maliyetlerinin, bölgesini içinden çıkılmaz bir krizin içine soktuğunun farkında değil misiniz? İslam dünyasındaki cihadı hareketlerin, özellikle de El-Kaide’nin gösterdiği başarıların, sizi ayakta tutan dinamikleri yerlerinden oynattığının farkına varamadınız mı hala? Bu faktörleri, Mali’ye karşı direk olarak bir savaş başlatmadan önce dikkate almanız gerekmez mi?

 

Yapmak istediğiniz bu işgal, “halkları özgürleştirmek” ve “insan haklarını müdafa etmek” adına ise, o halde ’de yaşanan katliamlar sırasında neredeydiniz? Beşer Esad, sizin müdafa ettiğiniz insan haklarına çok mu saygılıydı da sizi sahasında bu sözleri ederken göremiyoruz? Burma’daki katliamlarda neredeydiniz? Gece ve gündüz durmaksızın bombalanan Filistin için ne yaptınız? Siz hangi özgürlükten, hangi haklardan bahsediyorsunuz? Yoksa sizlerin bahsettiği özgürlük eşcinsellik, zina ve fuhuş özgürlüğü mü? Kadınların çarşaf giymelerini yasak ederken, sizin özgürlük nidalarınız neden duyulmuyordu? Yoksa tecavüz, ve zulümler sizin bahsettiğiniz özgürlük kavramının temel yapı taşları mı?

 

Bizler çok iyi biliyoruz ki dünyası, İslam Ülkelerinde var olan askeri varlıklarını korudukları sürece hem prestij, hem de askeri ve teknik anlamda güç kaybına uğruyorlar. Bizim uzun vadeli hedefimiz, dünyasının gücünü, motivasyonunu ve kararlılığını yitirmesi ve zamanın uzamasıyla birlikte ekonomilerinin bir daha asla düzelemeyecek bir kriz sarmalına sürüklenmesidir. Böyle bir hedefi belirledikten sonra, bir ülkenin ekonomisinin harab düşmesi için de, Mali çöllerinden daha güzel bir yer olmadığını da söylemek istiyoruz. Bu zamana kadar tüm tarih boyunca haçlılarla mücadelede milyonlarca can vermiş olan Müslüman ümmet, bugün de cihadın sürmesi için hem can hem de malları ile mücahidlere destek vermektedirler. Zira ümmetimiz, günden güne birbirine daha fazla kilitlenmektedir.

 

Bugün tüm politik ve askeri analistler, Fransa’nın ve Fransayı bu savaşta destekleyecek olan müttefiklerin büyük bir hata içinde olduğunu açıklıyorlar. Onlara bu savaşta sadık müttefikleri olan İngiltere de destek verse, aynı durumun içinde onlar da kendilerini bulacaktırlar. Böylece Afrika coğrafyasında, kendilerinin sonunu getirecek olan çok tehlikeli bir savaşa doğru son sürat sürükleniyorlar. Açıkçası sizin o nazik çocuklarınızın, Mali’nin kuru kumlarının üzerinde nereye kadar dayanacaklarını çok merak ediyorum.

 

Mali’de gerçekleşen bu savaş, gerçekten de Fransızlar için büyük bir yıkımın başlangıcı oluyor. Merak ediyorum, acaba bu embesil Fransızlar, geçmişte yaşadıkları tecrübelerden ne zaman ders çıkarmaya başlayacaklar?

 

Yazar : Abu Abdullah Al-Muravid

Tercüme : Murad Gündoğan

Fetih Medya Fetih Medya

Bir Yorum Yazın