Focus dergisi iddia etti! Alman istihbaratına Türk isim!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Kasım 2018 | 9 Rebiülevvel 1440 Cumartesi 15:20

Alman Focus dergisinin sitesinde yer alan bir haberde, iç istihbarattan sorumlu Federal Anayasayı Teşkilatı’nın yardımcılığı görevine Sinan Selen’in getirileceği iddia edildi. Sinan Selen’in istihbarat yardımcısı olarak atanması durumunda ’da ilk kez göçmen kökenli biri, ülkenin istihbarat biriminde önemli bir pozisyona gelmiş olacak.

KÖLN’DE EĞİTİMİ ALDI

Hürriyet gazetesinden Ali Varlı’nın haberine göre, Selen’in göreve ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil. Köln Üniversitesi’nde hukuk eğitimi alan Selen, emniyet birimlerinde 2000 yılında çalışmaya başladı. 2000 yılında Federal Asayiş Dairesi’ne girdi. 2006 yılında banliyö trenine saldırı düzenleme planı yapan İslami teröristlere yönelik soruşturmayı yürüten ekibe başkanlık yaptı.

TERÖRLE MÜCADELENİN BAŞINA GETİRİLDİ

Federal İçişleri Bakanlığı Uluslararası Birimi’nin başkanlığına getirildi. Uluslararası konusunda ülkenin önemli uzmanları arasına giren Selen, 2016’da Federal İçişleri Bakanlığı’ndaki görevinden ayrıldı. Dünyanın en önemli turizm şirketlerinden biri olan TUİ’nin genelindeki konseptinin başına geçti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın