Flaş iddia! Stratejik noktaya yerleştiriler

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Haziran 2017 | 24 Ramazan 1438 Pazartesi 09:36

ordusunda isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, özel kuvvetlerinin, stratejik konuma sahip Enbar vilayetindeki El Tanf Sınır Kapısı’na yerleştiklerini söyledi.

Askeri yetkili, ABD özel kuvvetlerinin, Irak’ın Enbar vilayetinde yer alan Askeri Üssü ve Ürdün’den geldiklerini ileri sürerek, tarafındaki El Tanf Sınır Kapısı’na yerleştiklerini söyledi. Söz konusu bölge, kısa bir süre önce Irak askerleri tarafından DAEŞ’ten alınmıştı.

Yetkili, Irak tarafındaki El Velid Sınır Kapısı güvenliğinin ise Irak güvenlik güçleri tarafından sağlandığını kaydetti.

ABD öncülüğündeki uluslararası güçleri, ülkenin batısında yer alan Enbar vilayetindeki ve Habbaniye Askeri Üssü’nde varlık gösteriyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: 15.06.2018

Neden strateji̇k?

Konumu gereği stratejik öneme sahip Enbar vilayetinin, “Tıraybil” Sınır Kapısı’yla Ürdün’e, “El Kaim ve “El Velid” Sınır Kapıları’yla Suriye’ye, Arar Sınır Kapısı ile de ’a sınırı bulunuyor.

Irak ordusuna bağlı güvenlik güçleri, dün yaptıkları sonucu El Velid Sınır Kapısı’nı DAEŞ’tan geri aldıklarını duyurmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın