Fırat Kalkanı Harekatında 1 TSK askeri hayatını kaybetti, 3 asker yaralı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Ekim 2016

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Rai’nin doğusunda yer alan ÖSO kontrolündeki Ziyara meskun mahalline DAEŞ tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan TSK unsurları ile DAEŞ üyeleri arasında yaşanan çatışmada 18 DAEŞ üyesi etkisiz hale getirildi. Çatışmada 1 asker hayatını kaybederken 3 asker de hafif yaralandı.

Muhalif unsurlar, harekatın başlangıcından bu yana 115 meskun mahalde, yaklaşık 980 kilometrekarede kontrol sağladı.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bin 875 hedefe, ateş destek unsurlarından 7 bin 100 atışın yanı sıra bin 552 tank atışı gerçekleştirildi.

Ayrıca dün, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 75 DAEŞ hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından Fırtına obüsünden 221, çok namlulu roketatarlardan 40, tanklardan 14 atışı yapıldı.

Bu atışlar sonrasında silah mevzileri, geçici barınma alanları, park halindeki iki araç tam isabetle etkisiz hale getirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca yapılan hava harekatıyla dün Aktarim, Rasm al Ward, Kabtan ve Dabık’ta bulunan 6 hedefe bomba atıldı, DAEŞ’in komuta yeri olarak kullandığı ve bölge sorumlusunun bulunduğu iki bina, bir kontrol noktası, silah mevzisi haline getirilmiş bir bina ve iki toplanma noktası imha edildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Ceyşu Muhammed'den Kuneyra Operasyonu

AA

 

Anahtar Kelime: DAEŞ, Fırat Kalkanı, TSK

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?