Filistinli gençlerin balonları Yahudi yerleşkelerinde 17 yangına yol açtı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Haziran 2018 | 12 Şevval 1439 Salı 13:20

gençlerin dün (25 Haziran Pazartesi) Gazze Şeridi’nden gönderdikleri yangın çıkarıcı balonların altındaki topraklarda 17 yerde yangına yol açtığı bildirildi.

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Karara beldesinin doğusunda yer alan Kissufim’de bir ve El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki yerleşkesinde iki yangın çıktığı belirtildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un sitesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, Gazze Şeridi sınırına yakın yerleşkelerde balonlar sebebiyle beş ayrı yangının çıktığı kaydedildi.

İşgal rejimi medyası, dün sabahtan akşama kadar sınıra yakın bölgelerde çıkan yangınların sayısının 17’ye ulaştığını ifade etti.

Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve son günlerde işgal altındaki topraklarda onlarca yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Neyanyahu’nun uçurtmalar ve balonları “gerçek anlamda bir kabus” şeklinde nitelediği kaydedildi.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın