Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Filistinli direnişçiler geçen ay Batı Yaka’da 342 eylem gerçekleştirdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2019 | 10 Şevval 1440 Perşembe 07:45

İşgal güçlerinin cinayetlerine misillemede bulunmaya devam eden direnişçiler geçen ay Batı Yaka’da 342 gerçekleştirdi.

Filistinli direnişçiler Batı Yaka’da güçlerinin halkına yönelik cinayetlerine misilleme eylemlerini ayında da sürdürdü.
İslami Direniş Hareketi () Enformasyon Dairesi’nin yayınladığı rapora göre, geçen ay Batı Yaka’da işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcileri alan 342 eylem gerçekleştirildi.
Raporda, Mayıs ayında gerçekleştirilen direniş eylemlerinin başında şehit Sahvil’in kentinde gerçekleştirdiği ve biri ağır iki Yahudi yerleşimcinin yaralandığı bıçaklama eyleminin geldiği ifade edildi.
Raporda ayrıca, Filistinli direnişçilerin Mayıs ayında Batı Yaka’da bir ateş açma eylemi, 4 bıçaklama eylemi ve girişimi, 5 el yapımı patlayıcı yerleştirme ve atma, 15 molotof kokteyli atma eylemi gerçekleştirdikleri kaydedildi.
Hamas Hareketi Enformasyon Dairesi, geçen ay Batı Yaka ve Kudüs’te 266 çatışma ve taş atma eylemi gerçekleştirildiğini, ay boyu gerçekleştirilen eylemlerin 14 İsraillinin yaralanmasına yol açtığını bildirdi.
Raporda, çatışma ve taş atma eylemlerinin Mayıs ayında gerçekleştirilen eylemlerin yüzde 78’ini oluşturduğu, ateş açma, bıçaklama girişimi, el yapımı patlayıcı ve molotof kokteyli atma gibi eylemlerin de yüzde 7’sini oluşturduğu, diğer eylemlerin ise Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına direnme gibi eylemler olduğu belirtildi

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.