Filistin yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da 5 kişiyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Mart 2019 | 7 Recep 1440 Perşembe 21:04

Hukuka aykırı keyfi tavırlarını sürdüren Batı Yaka’da 5 kişiyi gözaltına aldı.

Mahmud başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da insanları görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da son olarak aralarında öğrencilerin ve eski esirlerin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı.

El-Halil’de Genel İstihbarat biriminin eski ve Açık Üniversitesi öğrencisi Hamza Ez-Zuhur ile Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Bera Ez-Zuhur’u Salı günü gözaltına aldığı kaydedildi.

Genel İstihbarat birimi El-Halil’de ayrıca eski esir ve El-Halil Üniversitesi öğrencisi Lüey Amr’ı dün akşam evine düzenleyerek gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin de El-Halil’de eski esir Musab Zeyn Şebbane’yi dün akşam evine dönerken gözaltına aldığı bildirildi.

Koruyucu Güvenlik birimi ’ta da Muhammed Mur’ib Safedi isimli genci bu (14 Mart Perşembe) ifade vermeye gittiğinde gözaltına aldı.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin eski esir ve eski siyasi tutuklu Adevi’yi mahkeme kararına rağmen bırakmayı reddettiği ve gözaltı süresini 15 gün uzattığı ifade edildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın