Filistin Müftüsü: Düşmanlara toprak satmak haram ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018 | 27 Şevval 1439 Çarşamba 01:25

ve Diyarı Müftüsü Muhammed , Kudüs’te ve topraklarında düşmanın mülk edinmesini kolaylaştırmanın olduğuna dair fetva yayınladı.

Hüseyin bu fetvayı işgal parlamentosu ’te Yahudilerin Batı Yaka’da mülk edilmelerine izin veren yasa tasarısının görüşülmesi üzerine yaptı.

Filistin Müftülüğü’nden bugün (10 Temmuz Salı) yapılan açıklamaya göre, Muhammed Hüseyin Filistin topraklarının İslami olduğunu ve düşmana satılmasının haram olduğunu söyledi.

Hüseyin, “Düşmanlara toprağını satan ya da bundan herhangi bir karşılık alan günah işlemiştir” dedi.

Düşmanlara toprak satmanın ve komisyonculuk yapmanın küfre götüren amellerden sayıldığını belirten Hüseyin, bu işlemin bizlerle savaşan kâfirlere bağlılık demek olduğunu ve bunun İslam milletinden çıkmak anlamına geldiğini vurguladı.

Hüseyin, “Düşmana toprak satıp halindeki kâfire bağlılık gösteren İslam’dan çıkmış, Allah’a, resulüne, dinine ve vatanına ihanet etmiştir” dedi.

İşgal rejimi parlamentosu yasama komisyonunda geçen Pazar görüşülen yasa tasarısına göre, Yahudilerin Batı Yaka’da toprak satın almaları kanuni düzenlemeyle mümkün hale getiriliyor.

Halihazırda Batı Yaka topraklarından yer satın alma imkanının Ürdün ya da başka bir ülke vatandaşı olma şartına bağlı olduğu belirtildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın