Filistin lideri Abbas: ABD’nin arabuluculuk rolünü artık kabul etmiyoruz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Şubat 2018 | 27 Cemaziyelevvel 1439 Salı 01:54

Devlet Başkanı Abbas, Ortadoğu görüşmelerinde ’nin arabuluculuk rolünü artık kabul etmediklerini söyledi.

 

Filistin Devlet Başkanı Devlet Başkanı Vladimir  ile başkent ’da yaptığı görüşmede, Ortadoğu’ya ilişkin sorunların çözümünde çok taraflı arabuluculuk görüşmelerine karşı olmadıklarını açıkladı.

 

Söz konusu müzakerelerin, İran’a ilişkin anlaşmada olduğu gibi dört veya daha fazladan ülkeden oluşan bir yapıda olabileceğine işaret eden Abbas, “ABD’nin eylemleri nedeniyle gelinen noktada, artık onlarla arabuluculuk statüsünde iş birliği yapmayı reddediyoruz. Uluslararası bir toplantı olması halinde, ABD’nin tek başına değil, farklı arabuluculardan birisi olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

 

Putin ise Filistin halkını daima desteklediklerini vurgulayarak, mevcut durumun herkesin görmek istediği noktadan çok uzakta olduğunu ifade etti.

 

ABD Başkanı Donald , 6 Aralık 2017’de, ’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıdığını ve ’deki büyükelçiliğin ’e taşınması için Dışişleri Bakanlığına talimat verdiğini açıklamıştı.

 

Putin, Abbas ile gerçekleştirdiği toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Trump ile telefonda konuştuklarını ve Filistin-İsrail krizinin çözümünü ele aldıklarını aktarmıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın