Filistin Dışişleri bakanı açıkladı… Trump bize savaş açtı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Eylül 2018 | 17 Muharrem 1440 Perşembe 16:22

Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, yönetiminin halkına karşı açıktan savaş açtığını söyledi.

 

Filistin Devlet Başkanı Mahmud ile birlikte Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak için ’ta bulunan Bakan Maliki, ABD Başkanı Donald ’ın dün Filistin-İsrail meselesine dair yaptığı açıklamaları basına değerlendirdi.

Maliki, Başkan Trump’ın Filistin-İsrail meselesine yönelik iki devletli çözümden yana olduğu açıklamasının beklentilerinin altında olduğunu belirterek, “Başkan Trump, birini bölgemiz için gerçek bir barışı istediğine inandırmak istiyorsa 1967 sınırlarında iki devletli çözümü desteklediğini, Doğu ve ’nın işgal altındaki topraklar olduğunu söylemeli.” dedi.

Trump yönetiminin Filistin’e yönelik politikalarını eleştiren el-Maliki, “Mevcut ABD Filistin halkına karşı açıktan savaş açtı.” diye konuştu.

ABD Başkanı Trump, dün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada Filistin-İsrail meselesine ilişkin, “Sanırım iki devletli çözüm en iyisi olur.” ifadesini kullanmıştı.

Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında ise İsrail ve Filistin halkının iki devletli bir çözümü kabul edeceğine inandığını kaydederek, “İsrailliler ve Filistinliler tek devlet istiyorlarsa bana uyar, iki devlet istiyorlarsa bu da bana uyar. Onlar mutluysa ben de mutluyum.” açıklamasını yapmıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın