Filistin Diasporası’ndan Aksa çağrısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2017 | 22 Şevval 1438 Pazar 12:00

Diasporası Konferansı Genel Sekreterliği dün ’te meydana gelen feda eylemini tebrik edip şehit olanları da selamladıklarını belirterek, eylemin halkın toprağı ve kutsal mekanları korumak için direnişe devam ettiğini gösterdiğini ifade etti.

Genel Sekreterlik, yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın şehitleri takdir edeceğine işgale karşı duran Filistin halkının direnişini kınamasını da şiddetle kınadıklarını kaydetti.

Siyonist rejimin Mescidi Aksa kapılarını kapatıp ezanı yasaklamasının çok tehlikeli bir adım olduğuna dikkat çeken Genel Sekreterlik, bundan Kudüs halkına ve kutsal mekanlara yönelik daha kötü adımların geleceğinin anlaşıldığını ifade etti.

İlgilinizi Çekebilir:  BM'den ABD'ye çağrı

Filistin Diasporası Konferansı, rejiminin Mescidi Aksa’yı kapatmasına tepki olarak Filistin halkından Kudüs’e yürümesini ve sivil isyana dönüşecek şekilde intifadayı tırmandırmasını istedi. İslam ümmetine de çağrıda bulunan Filistin Diasporası Konferansı, Siyonist rejiminin uygulamalarına karşı önümüzdeki haftayı öfke haftası ilan edip, bu süre içinde , yürüyüş ve etkinlik yapmalarını talep etti.

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın