Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Filistin Devlet Başkanı Abbas’tan seçimlerin yapılmasına onay

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Kasım 2019 | 7 Rebiülevvel 1441 Pazartesi 05:02

Hamas Hareketi yöneticileri, Gazze’yi ziyaret eden Filistin Merkez Seçim Komitesi Başkanı Hanna Nasır liderliğindeki bir heyet ile yapılan görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, burada yaptığı konuşmada, Filistin Merkez Seçim Komitesi heyetinin kendilerine Filistin Başkanı Mahmud ’ın ve başkanlık seçimlerinin yapılmasını onayladığı bilgisini ilettiğini söyledi.

Hareketin, Gazze Şeridi ve Batı Şeria’da yapılacak genel seçimlerin yanı sıra Kudüs’te de yapılmasına bağlı olduğunu vurgulayan Heniyye, Seçim Komitesi ile seçim hazırlıklarının tamamlanmasına kadar diyaloğun devam edeceğini kaydetti.

Seçim Komitesi Başkanı Hanna Nasır da seçimlere hazırlık konusunda herhangi bir sorunun olmadığını belirterek, doğabilecek herhangi bir problem hakkında tüm taraflarla anlaşarak bunun üstesinden geleceklerini dile getirdi.

Filistin Merkez Seçim Komitesi Başkanı Hanna Nasır liderliğindeki bir heyet, gruplarla genel seçimler meselesini istişare etmek için bugün sabah saatlerinde Batı Şeria’dan Gazze’ye geçmişti.

Filistin Devlet Başkanı , 7 Ekim’de, önce genel seçimlerin, birkaç ay sonra da devlet başkanlığı seçimlerinin gerçekleştirilmesine hazırlık yapılması için ilgili makamlara talimat vermişti.

Filistin Anayasası’na göre her 4 yılda bir genel seçimlerin yapılması gerekirken ülkede 2006’dan bu yana genel seçime gidilemedi.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.