Filistin davasının çözümü için sunulan ABD senaryoları kabul edilemez

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | 25 Rebiülahir 1439 Cuma 10:55

topraklarından taviz vermeyi reddettiklerini bildiren : Filistin davasının çözümü için sunulan amerikan senaryoları kabul edilemez

 

İslami Direniş Hareketi () sözcülerinden , Filistin davasının çözümü için Amerika’nın sunduğu çözüm senaryolarının tamamen kabul edilemez olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’da bugün (11 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerika’nın Filistin davasının çözümü için Sina Yarımadası aleyhine bir takım çözüm önerileri ileri sürdüğünden bahsedildiğine dikkat çekerek, “Filistin topraklarından taviz verilmesini reddettiğimiz gibi topraklarına da zarar gelmesini istemeyiz” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Trump ve ABD Kongresi, OPEC üzerindeki baskıyı artırıyor

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda bağımsız Filistin devleti kurulması fikri Şubat 2017’de işgalci bakan Eyub Kara’nın açıklamalarıyla yeniden gündeme gelmişti.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin ve Başkanı Donald ’ın Washington’da gerçekleştirdikleri görüşme öncesi yaptığı açıklamada Kara, iki liderin Batı Yaka’da değil Şeridi ve Sina Yarımadası’nda bir Filistin devleti kurulması konusunu ele alacaklarını öne sürdü

Kaynak: Fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın