Filistin davasının çözümü için sunulan ABD senaryoları kabul edilemez

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | 25 Rebiülahir 1439 Cuma 10:55

topraklarından taviz vermeyi reddettiklerini bildiren : Filistin davasının çözümü için sunulan amerikan senaryoları kabul edilemez

 

İslami Direniş Hareketi () sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, Filistin davasının çözümü için ’nın sunduğu çözüm senaryolarının tamamen kabul edilemez olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, sosyal paylaşım sitelerinden ’da bugün (11 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerika’nın Filistin davasının çözümü için Sina Yarımadası aleyhine bir takım çözüm önerileri ileri sürdüğünden bahsedildiğine dikkat çekerek, “Filistin topraklarından taviz verilmesini reddettiğimiz gibi topraklarına da zarar gelmesini istemeyiz” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Yahudi yerleşimciler Beytlahim yakınlarında 30 zeytin ağacını kesti

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda bağımsız Filistin devleti kurulması fikri Şubat 2017’de bakan Eyub Kara’nın açıklamalarıyla yeniden gündeme gelmişti.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu ve Başkanı Donald Trump’ın Washington’da gerçekleştirdikleri görüşme öncesi yaptığı açıklamada Kara, iki liderin Batı Yaka’da değil Şeridi ve Sina Yarımadası’nda bir Filistin devleti kurulması konusunu ele alacaklarını öne sürdü

Kaynak: Fiem