FETÖ’nün Erzurum Cumhuriyet Savcısı, Suriye’ye kaçarken yakalandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Eylül 2016 | 6 Zilhicce 1437 Çarşamba 10:33

Cemaat soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş, sahte kimlikle ’ye kaçarken yakalanmasına ilişkin “Yakalanma kararımı televizyondan öğrendim. Yurt dışına kaçmaya karar verdim” dedi.

girişinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen ve ’in Suriye sınırındaki Duruca Köyü’nün  Hudut Karakolu bölgesinde üzerinde ağabeyi Tahsin Beyaztaş adına düzenlenmiş sahte kimlikle Suriye’ye kaçarken sınırda askerlerin ateş açması üzerine yakalanan Erzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş, sınırı geçme karşılığında bin TL verdiğini belirterek, “Yakalanma kararımı televizyondan öğrendim. Yurt dışına kaçmaya karar verdim” dedi.

Beyaztaş’ın ifadesi şöyle:

Suriye’ye geçmek için ve çevremdekilerin yardımı ile Suriye’nin Afrin Bölgesine nasıl gideceğimi araştırdım. En kestirme yolun Kilis ilinde bulunan sınırdan kaçak yollardan geçiş yapabileceğimi, sahte kimliğe ihtiyacımın olduğunu düşündüm. Başkalarının bilgilerini bilmediğim için abim olan Tahsin Beyaztaş’ın bilgilerini bir kağıda yazıp İstanbul ’a giderek orada bu işlerin yapılabildiğini ismini bilmediğim bir kahvehanede sorup öğrendim. Burada tanıştığım Hasan ismindeki kişi bilgilerimi ve vesikalık fotoğrafımı alarak karşılığında 500 TL’ye anlaştık. Yaklaşık ikisaat sonra kahvehaneye gelerek bana sahte kimliği teslim etti.

İlgilinizi Çekebilir:  üst üste! Beş milyon kişiye iş

Otoban üzerinde bir otobüsü durdurarak ’e geldim. Buradan ise Kilis’e geçtim. Kameralara yakalanmamak için yol üzerinde indim. Buradan ise minibüse binerek Kilis’e geçtim.

Bu arada 2-3 taksiciye beni sınıra götürüp götüremeyeceklerini sordum. Ancak götüremeyeceklerini söylediler.Akşam üzeri plakasını bilmediğim yoldan geçen bir otomobil beni 300 TL karşılığında sınıra götürmeyi kabul etti. O bölgede beni bir şahsa teslim ettikten sonra, o da beni tarlaların arasında motosikletle 7 kilometre kadar götürdü. Havanın kararmasını bekledik. Bu şahıs gidip 14-15 yaşlarında Suriye uyruklu olduğunu söylediği bir çocuk getirdi ve yolu bildiğini söyledi ve bunun karşılığında kendisine bin TL verdim. Saat 22.00 sıralarında çocuğun yol göstermesi ile sınırdaki tellerden geçerken sınırı bekleyen askerler tarafından yakalandım.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın