FETÖ’nün dinler arası diyalogçu imamı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Aralık 2016 | 22 Rebiülevvel 1438 Çarşamba 22:18

’da faaliyet gösteren House Of One Berlin adlı kuruluş, adına çalışmalarını sürdürüyor. Alman basını ve hükümeti tarafından yoğun destek gören kuruluş, sözde imamı Kadir Sancı eli ile terör örgütüne finansal destek sağlıyor. Kuruluşun temel dayanağı ise dinler arası diyalog fikri.

Almanya’nın başkenti Berlin’de üç dini bir çatı altında toplamayı hedefleyen bir çalışma başlatıldı. House Of One Berlin adı altında kurulan 3 dinin temsilcileri aynı çatı altında çalışma yapacağı öne sürülen çalışma ile , sinagog ve aynı çatıda toplandı.

Dinler arası diyalog çalışmalarının bir tür uzantısı olan bu projeye Almanya’da yaşayan Müslüman gruplar ve temsilcileri sıcak bakmazken FETÖ’ye mensup Kadir Sancı isimli imam Türk Müslümanları adına sözde temsilci oldu.

İlgilinizi Çekebilir:  NATO'dan itiraf: İmkansız!

Fethullah Gülen kitaplarında ve sohbetlerinde, dinler arası diyalog adı verilen, ve Hıristiyanlarında hak din İslama mensup gibi cennete gireceğini savunarak, ne Kuran, nede  Peygamber efendimiz Muhammed (sav) hadislerinde yer olmayan bazı fikirler savunuyordu.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın