FETÖ’den 54 kişinin tüm malvarlığına el konuldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Aralık 2016 | 23 Rebiülevvel 1438 Perşembe 16:31

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan örgütü soruşturmasınca tutuklanan 54 gazetecinin tüm mal varlıklarına el koyuldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Fetullahçı Terör Örgütü’ne FETÖ üye olmak suçundan haklarında açılan ve bir kısmı tutuklanan 54 gazetecinin mal varlıklarına el koyulmasını talep etti. Talebi değerlendiren İstanbul 11. Sulh Hakimliği şüphelilerin terör örgütüne üye olma suçunu işlediklerini belirtti.

1 Aralık tarihinde alınan kararda, “Şüphelilerin terör örgütüne finansman desteği sağladıkları yahut terör örgütü üyesi olmalarının verdiği avantajla malvarlığı elde ettikleri, elde ettikleri malvarlığını terör örgütünün hizmetine sundukları yönünde yeterli kuvvet şüphe bulunduğu bir kısım şüphelilerin mal kaçırmaya çalıştıkları dikkate alınarak talebin kabulüne” ifadeleri kullanıldı.

İlgilinizi Çekebilir:  İzmir'de vatandaşa "sakalından dolayı" taciz

Kararla birlikte aralarında Şahin Alpay, Hilmi Yavuz, Mümtazer Türköne, Ekrem Dumanlı ve Bülent Keneş’in de bulunduğu 54 gazeteciye ait taşınmaz mallara, ulaşım araçlarına, banka hesaplarına, kıymetli evraklara ve ortağı olduğu şirketlerdeki ortaklık paylarına el koyulmasına karar verildi.

Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın