FETÖ’cü hain Yunanistan bayraklı yatta yakalandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 15:24

FETÖ’nün 5 ilden sorumlu sözde “ Bölge İmamı” Murat Elmas yanındaki 5 kişi ile Marmaris’te bayraklı yatta sahte kimlikle gözaltına alındı.

Fetullahçı Örgütü/Paralel Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) sözde “Samsun Bölge İmamı” Murat Elmas (48), Marmaris’te Yunanistan bayraklı yatta yakalandı.

Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılında FETÖ tarafından Samsun, , Amasya, Çorum ve Sinop’tan sorumlu Samsun bölge imamı olarak atanan ve içeriklerinden tespit edilen “Fatih” kod adlı Murat Elmas’ın Marmaris’te olduğunu tespit etti.

Yunani̇stan bayraklı

Marmaris’teki birimlerle yapılan irtibat sonucu ekipler yat limanına düzenledikleri operasyonda Yunanistan bayraklı bir yatta Murat Elmas ile yanındaki 5 kişiyi gözaltına aldı.

FETÖ okullarında din kültürü öğretmeni olarak görev yapan, üzerindeki sahte kimlikle Yunanistan’a kaçmayı planlayan şüphelinin 3 telefonunda ByLock yüklü olduğu tespit edildi.

Yata binerken yakalanan ve üzerinden sahte kimlik çıkan diğer 5 zanlının ise Marmaris’te işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Murat Elmas’ın FETÖ’nün Samsun bölge yapılanmasındaki en önemli isimlerden biri olduğunu belirten yetkililer, şüphelinin yakalanmasının örgütün bölge yapılanmasının çözülmesindeki önemine işaret etti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın