FETÖ soruşturmasında 96 pilot gözaltına alındı, 20 pilot tutuklandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Kasım 2016 | 7 Safer 1438 Pazartesi 18:19

merkezli Gülen örgütüne yönelik soruşturma kapsamında 17 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 69 pilottan 20’si tutuklandı.

AA’da yer alan habere göre, Gülen örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Konya merkezli 17 ilde 71’i üsteğmen 73 pilotun yakalanması için başlatılan operasyonda gözaltına alınan pilotlardan 20’si tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gülen örgütüne finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak edenlere yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 25’inin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si kadın 20 pilot, tutuklandı. 5 şüpheli ise adlî kontrol şartıyla bırakıldı.

İlgilinizi Çekebilir:  WhatsApp üzerinden uyuşturucu ticaretine tutuklama

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Gülen örgütüne finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak edenlere yönelik soruşturmaya ilişkin, 27 Ekim’de Konya merkezli 17 ilde düzenlenmiş, haklarında kararı çıkarılan 73 pilottan 69’u yakalanmıştı. Adliyeye sevk edilen 44 pilot, adlî kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Fetih Medya / Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın