FETÖ kendini ele veren iş ilanlarını yayından kaldırdı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Ekim 2018 | 23 Muharrem 1440 Çarşamba 20:06

Fetullahçı Örgütü, Alman yatırımcılara devrettiğini ileri sürdüğü ’daki okulları yine kendisine sattığını açıkça gösteren iş ilanlarını sildi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), Alman yatırımcılara devrettiğini ileri sürdüğü Etiyopya’daki okulları yine kendisine sattığını açıkça gösteren iş ilanlarını sildi.

FETÖ, AA’nın hafta başında hazırladığı sonrasında, ’daki “ebay-kleinanzeigen.de” sitesi üzerinden Eventus Bildung adına yayınlandığı iş ilanlarını yayından kaldırdı.

Örgütün Almanya’daki okullarını yöneten Eventus Bildung’un ilanında Etiyopya’daki FETÖ okullarının Addis Ababa ve Mekelle şehri kampüslerinde çalışacak öğretmenlerin arandığı belirtiliyordu.

Söz konusu ilanlar, FETÖ’nün, Etiyopya hükümetine ve ülkedeki velilere okulların “bazı Alman yatırımcılara” geçtiği yönündeki propagandalarını açıkça yalanlıyordu.

VAKIF MALLARINI ÜZERLERİNE GEÇİRDİLER

Eski FETÖ çalışanları tarafından geçen hafta Etiyopya savcılığına ulaştırılan belgelere göre, ülkede ilk olarak “Ömeriye ve Vakfı Hayır Kurumu” adıyla faaliyetlerine başlayan örgüt, mallarını Etiyopya yasalarına aykırı şekilde 2009 yılında Kaynak isimli özel şirkete satarak üzerine geçirdi.

Kaynak isimli şirket ise okulları yılında Almanya’daki FETÖ’cülere ait başka bir şirket olan Stem’e satarak kurumların ’ye devrini engellemeye çalıştı.

Geçen yıl yapılan satışın ardından Necaşi Uluslararası Etiyopya Türk Okulları olan kurumların ismi Intellectual Schools olarak değiştirildi. Intellectual Schools adı altında 5 okulu yöneten örgütün, Harar şehrinde açtığı bir başka okulun lisansının ise iptal edildiği biliniyor.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın