FETÖ davasında ‘Bipolar tanık’ olayı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Ekim 2018 | 22 Muharrem 1440 Salı 22:01

FETÖ’nün sözde yapılanması içinde ‘mahrem imam’ olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan sanığın davası görüldü. Davaya tanık olarak katılacağını beyan eden N.K, duruşma salonunda sanığı ilk kez gördüğünü söyledi. N.K, ‘Gözaltına alındığımda hastalık belirtilerim ağırlaşmıştı. Öyle olunca bilinçli edemiyorum. Bu haldeyken teşhisi yapmışım ancak huzurda bulunan sanığı tanımıyorum’ dedi.

 

’de, Fetullahçı Örgütü’nün ( FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK) yapılanması içerisinde sözde “mahrem abi” olduğu iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 2. Ağır Mahkemesi’ndeki duruşmaya, “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan hakkında dava açılan, öğretmenlikten ihraç tutuklu sanık M.Y. ile avukatı katıldı.

Tanık olarak duruşmaya katılan N.K, ifadesinde, sanığı ilk defa duruşma salonunda gördüğünü ileri sürdü.

Bipolar hastası olduğunu ve uzun yıllardır tedavi gördüğünü söyleyen N.K, “Gözaltına alındığımda hastalık belirtilerim ağırlaşmıştı. Öyle olunca bilinçli hareket edemiyorum. Bu haldeyken teşhisi yapmışım ancak huzurda bulunan sanığı tanımıyorum.” diye konuştu.

Söz verilen sanık ise uzun süredir tutuklu olduğunu ve ailesinin kendisine ihtiyacı olduğunu dile getirerek, tahliyesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, tutuklu kaldığı süre ve hakkında uygulanması muhtemel maddelerinin ön gördüğü ceza miktarı dikkate alınarak, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

heyeti, tanık B.B.Y’nin ifadesinin alınması için Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazılan talimat cevabının beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 14 Kasım’a erteledi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın