FETÖ’cülerin iltica talebi doğrulandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ekim 2016 | 24 Muharrem 1438 Salı 12:10

İçişleri Bakanlığı Sözcülüğü, girişiminin ardından ’den mensubu 35 diplomatik hamilinin,Almanya’ya iltica talebinde bulundukları yönündeki haberleri doğruladı.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre İçişleri Bakanlığı’nın, Almanya Parlamentosu’ndaki muhalefet partilerinden Yeşiller Milletvekili Özcan Mutlu’nun konu ile ilgili hükümete yönelik soru önergesine verdiği yanıtta, diplomat pasaportuna sahip FETÖ mensubu 35 kişinin içinde, diplomat eşleri ve çocuklarının da bulunduğu bildirildi. Açıklamada ayrıca, konuya dair istatistik tutulmadığı için bu sayının nihai bir rakam olmayabileceği vurgulandı.

Açıklamayı yapan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, iltica talebinde bulunan 35 kişinin tamamının Almanya’da görev yapan diplomatlardan oluşup oluşmadığına dair bir bilgi vermedi. Diğer yandan açıklamada, darbe girişiminden sonra Türkiye’den Almanya’ya yönelik iltica başvurularının sayısında kayda değer bir değişiklik yaşanmadığı bilgisi de yer aldı. Almanya Göç ve Mülteciler Dairesi’nin (BAMF) verilerine göre 2016 yılının ilk dokuz ayında vatandaşı 3 bin 793 kişi Almanya’ya iltica başvurusunda bulundu. Bu rakam 2015’in tamamında bin 767 olarak kayıtlara geçmişti.

İlgilinizi Çekebilir:  Esed rejimi ve destekçileri güney cephesinde sivilleri vurdu

 Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın