Fatih Erbakan, yeni partinin kuruluş tarihini açıkladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ekim 2018 | 21 Safer 1440 Salı 08:46

Milli Görüş çizgisinin kurucu Necmettin ’ın oğlu , partinin 23 Kasım günü kurulacağını duyurdu.

 

Cumhuriyet Bayramı ve babası Necmettin Erbakan’ın doğum günü olan 29 Ekim için ortak bir yayımlayan Fatih Erbakan, yeni bir kuracağını açıkladı.

Partinin kuruluş tarihinin 23 Kasım olacağını belirten Erbakan, hesabından yaptığı paylaşımda şu açıklamalara yer verdi:

“Buyurun başlıyoruz. ‘Bir çiçekle bahar olmaz, ancak her bahar bir çiçekle başlar’ anlayışıyla 1969 yılında tüm insanlığın kurtuluşu için yola çıkan ‘Baharı başlatan çiçek’ merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın doğum günü ve milletimizin yeniden dirilişinin başlangıcı olan 29 Ekim’de; Milli Görüş Hareketi’ne ikinci baharını yaşatmak, milletimizin ve yedi milyar insanın kurtuluşunu ve selametini temin etmek için yola çıkacak kutlu kervanın müjdesini milletimize, İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa veriyoruz Elhamdülillah…

Milletimizin tarihi, inancı ve ruh kökünün doğal bir sonu olan Milli Görüş zihniyetini hakkıyla temsil etmek, Yeniden Büyük ve Yeni Bir hedeflerine ulaşmak için siyasi partimizi 23 Kasım 2018 Cuma günü kuruyoruz. Tüm ezilenlere ve mazlumlara umut olmak için, kaba kuvvetin değil, hakkın üstün tutulduğu bir için başlattığımız kutlu yürüyüşümüz tüm insanlığa hayırlı ve mübarek olsun.”

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın