Ez-Zehhar: Hamas’tan bir heyet yarın Kahire’ye gidecek 

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018 | 1 Şaban 1439 Salı 13:13

Kararlarını halkının çıkarlarına göre aldıklarını belirten Ez-Zehhar: ’tan bir yarın Kahire’ye gidecek .

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’tan bir heyetin Mısırlı yetkililerle görüşmek üzere Kahire’ye gideceğini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bugün (16 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, heyetin yarın Kahire’ye ulaşmasının beklendiğini ve ’den bazı Hamas liderlerinin de görüşmelere katılabileceğini ifade etti.

güvenlik heyetinin Gazze’yi ziyareti ve Kahire’nin Büyük Dönüş Yürüyüşü konusundaki görüşüne de değinen Ez-Zehhar, “Biz burada kararlarımızı Filistin halkının çıkarına göre alırız” dedi.

Kendilerine yapılan her nasihati incelediklerini ve Filistin halkının çıkarına uygunsa kabul ettiklerini, değilse reddettiklerini bildiren Ez-Zehhar, Filistin halkının çıkarının Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinin devam etmesini gerektirdiğine işaret etti.

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün stratejik bir hedefleri gerçekleştirdiğini kaydeden Ez-Zehhar, güçlerinin cinayetlerini tüm dünyanın gördüğünü söyledi.

Ez-Zehhar, direniş seçeneğinin düşmediğini ve kesinlikle düşmeyeceğini, bilakis daha da güçleneceğini ifade etti.

Gazze Şeridi’nin insani yönden tarafından idare edilmesi önerisi olduğu yönündeki iddialara değinen Ez-Zehhar, bu tür iddiaların deney balonu olduğunu belirtti.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın