Eyfel Kulesi, kurşun geçirmez duvarla çevrelenecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Şubat 2017 | 13 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 02:16

’nın dünya çapında tanınan sembollerinin başında gelen Eyfel Kulesi’nin etrafı kurşun geçirmez duvarla çevrelenecek.

 
Eyfel Kulesi İşletme Şirketi tarafından yapılan açıklamada, 2016 Futbol Şampiyonası (EURO 2016) sırasında geçici olarak yerleştirilen çitlerin kalıcı hâle getirilmesi kararı alındığı bildirildi.

 

2,5 Metre Yüksekliğinde

 

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Gaudillere, Le Parisien gazetesine yaptığı açıklamada, Eyfel Kulesi ve içinde bulunduğu bahçenin “kurşun geçirmez bir ” ile çevreleneceğini söyledi.

 

Sonbahardan itibaren faaliyete geçecek duvarın 2,5 metre yüksekliğinde ve kurşun geçirmez özelliğe sahip olacağı belirtilen açıklamada, “terör saldırılarına karşı” bu tür bir uygulamaya gidildiği ve kule girişinin tek bir noktadan sağlanacağı vurgulandı.

İlgilinizi Çekebilir:  BM'ye Gazze'deki gösterilerde 'misyon bulundurma' çağrısı

 

Turistlerin Bekleme Süresi Artacak

 

20 milyon avroya mal olacağı belirtilen duvarın Eyfel Kulesi ve çevresinde önemli değişikliklere yol açacağı, kuleye gidiş araç yolunda da yeni düzenlemenin yapılacağı kaydedildi.

 

Belediyesi, kulenin şimdi olduğu gibi ücretsiz olarak ziyâret edileceğini açıklarken, tek giriş ve güvenlik kontrolü uygulamasının turistlerin bekleme sürelerini birkaç kat arttıracağı vurgulanıyor.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,