Evi yanan Hollywood aktörüne tepki: “Filistinlilerin acısını şimdi anladın mı?”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Aralık 2018 | 23 Rebiülevvel 1440 Cumartesi 18:33

’nin California eyaletindeki yangında evi zarar gören Hollywood’un İskoç asıllı aktörü Gerard James Butler’e sosyal kullanıcıları İsrail tarafından evleri yıkılan Filistinlileri hatırlatarak ünlü aktöre İsrail ordusuna verdiği destekten dolayı tepki gösterdi.

California’da geçen ay meydana gelen ve en az 88 kişinin ölümüne neden olan yangında Butler’in de aralarında bulunduğu birçok yıldızın evi kısmen veya tamamen yandı.

Butler, 12 Kasım’da hesabından paylaştığı videolu mesajda bölgede yaşanan tahribatı göstererek kendisine ait evin kısmen yandığını belirtti.

Bazı kullanıcıları Butler’in tweetinin altına yazdıkları mesajlarla geçen yıl kasım ayında ABD’de İsrail ordusuna toplamak için düzenlenen galaya katılmasını hatırlatarak ünlü yıldıza tepki gösterdi.

– “Filistinlilerin yaşadığı acıyı şimdi anladın mı?”

Mesajlarda, İskoç yıldızın yardım gecesine katıldığı İsrail ordusunun her gün ailelerin evini yıktığı hatırlatıldı.

Frankie Teardrop adlı bir kullanıcı mesajında, “Bu senin yaşadığın şey halkının günlük yaşamının bir parçası.” cümlesini kullanırken, bir başka kullanıcı da “Daha fazla Filistinlinin evini yok etmesi için İsrail ordusuna bağışladığınız fonun bir miktarını kenara koysaydınız.” ifadesine yer verdi.

Yavar Mir isimli bir başka kullanıcı ise Gerard Butler’e cevabında “Onların (Filistinlilerin) yaşadığı acıyı şimdi anladın mı? Onların evlerini yeniden inşa etmesi de kolay değil.” ifadelerini kullandı.

Gerard James Butler, geçen yıl kasım ayında ABD’nin California eyaletinde İsrail ordusuna yardım toplamak için düzenlenen galaya katılmıştı. Galada, İsrail ordusuna 53 milyon dolardan fazla yardım toplanmıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın